Więcej niż sukces. Poparte naukowo.

Mamy sprawdzony sukces w badaniu, rozwoju i produkcji rozwiązań implantologicznych, udokumentowany naukową literaturą. Dostarczamy przełomowe innowacje oraz ustalamy technologiczne wzorce od 1954 roku. Nasze naukowe i technologiczne osiągnięcia są punktem wyjścia dla wielu innowacji w temacie technologii powierzchni implantów, materiałów wysokich wytrzymałości oraz materiałów do regeneracji.
Jeśli mówimy o niezawodności i bezpieczeństwie naszych rozwiązań na implantach stosujemy wyłącznie własne standardy jakości i spójności naukowej. Nasze produkty zostały dokładnie sprawdzone i ocenione w przedklinicznych oraz klinicznych badaniach. Jako etyczna firma bierzemy pełną odpowiedzialność w zapewnieniu lekarzom dentystom oraz ich pacjentom produktów, które działają i poparte są dowodami naukowymi – dla bezpiecznych i przewidywalnych efektów leczenia.
W ostatnich latach, leczenie z użyciem implantów stomatologicznych stało się bardzo popularne, a firmy implantologiczne oferują wiele różnych możliwości. Jednak czy wszystkie implanty są tej samej jakości oraz czy ich skuteczność została potwierdzona w długoterminowych badaniach klinicznych? Większość pacjentów nie jest świadoma krytycznych różnic, które występują pomiędzy poszczególnymi systemami implantologicznymi. Komponenty Straumann są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości – z ogromną precyzją oraz udokumentowanymi badaniami klinicznymi.
Niektóre systemy implantologiczne innych firm oferowane są w bardzo niskiej cenie. Pytanie tylko czy firmy te inwestują w badania, rozwój oraz szerokie testowanie materiałów? Wiele z firm tego nie robi,a ich obecność na rynku bazuje tylko na doświadczeniu stworzonym przez innych. Straumann dla porównania inwestuje znaczące środki każdego roku w autentyczne badania i rozwój produktu. Straumann także wspiera naukowców na całym świecie aby zagwarantować niezależność badań i projektów naukowych.
Straumann jest jedną z nielicznych firm implantologicznych z długoterminową (ponad 10 lat) kliniczną dokumentacją produktów, które są na rynku dostępne od dziesięcioleci. Nasze badania wykonujemy od ponad 35 lat, a w rezultacie jest już ponad 700 opublikowanych klinicznych i naukowych badań na temat systemu implantów Straumann®1. Badania na ponad 450 pacjentach przez okres ponad 10 lat udowodniły, że 98% wszczepionych u tych pacjentów implantów nadal funkcjonuje po 10 latach i dłużej.2.

1 Zgodnie z bazą danych PUBMED na zapytanie “Straumann Dental Implant OR ITI dental implant”, 733 results as per 6th of October 2014 – with the first entry being “Schroeder A. et al.: The accumulation of osteocementum around a dental implant under physical loading, 1978.”   2Lista naukowych publikacji: www.mojnowyusmiech.pl/slactiveref