Procedura leczenia – 5 kroków do nowego uśmiechu

Dokładna diagnostyka , indywidualna konsultacja oraz leczenie przygotowawcze są ważnymi kamieniami węgielnymi dla terapii implantami zakończonej sukcesem.

Po zebraniu informacji głównie poprzez zdjęcia RTG, lekarz ocenia opcje leczenia dostępne dla Ciebie.

Zalety oraz wady różnych rozwiązań zostają omówione tak abyś pozostał dobrze poinformowany o każdym aspekcie procedury przed podjęciem decyzji.

Odpowiednia ilość kości : warunek zasadniczy

Odpowiednia ilość kości jest niezbędna dla umieszczenia implantu. Są też pacjenci, u których objętość kości jest nie wystarczająca i przed wszczepieniem implantu wymagają wykonania (augmentacji), odbudowy kości. Dzieje się tak wtedy gdy brak zębowy istniej długi czas i kość już zanikła.

Dentysta w znieczulenie miejscowym przygotowuje “łoże” w kości, w którym następnie umieszcza implant.

W zależności od indywidualnej sytuacji tymczasowe rozwiązanie może zostać umiejscowione na implancie na okres jego gojenia.

Pozwala to cieszyć się swoim nowym uśmiechem już na początku całego procesu leczenia.

Czas do momentu pełnego umocowania implantu w kości to okres gojenia, który trwa w zależności od przypadku między 6 tygodni a kilka miesięcy.

Średnio po około 1 tygodniu usuwa się szwy. Dokładna higiena jamy ustnej jest niezbędna dla pełnego sukcesu gojenia.

Your new teeth are produced at the dental lab

Implant zespala się z kością przez okres gojenia, a następnie Twój dentysta i jego laboratorium protetyczne przystępują wspólnie do stworzenia Twojego indywidualnego zęba. Zostanie on umocowany na implancie po zakończeniu fazy gojenia.

The procedure - Placement of the final restoration

Twoja ostateczna rekonstrukcja protetyczna zostaje przymocowana do implantu pozwalając CI uśmiechać się, gryźć i przeżuwać jak wcześniej.

1 Specjalna powierzchnia implantów SLActive® redukuje znacząco czas gojenia.  Lista naukowych publikacji: www.straumann.com/slactiveref