• Single tooth replacement - Picture
  • Several teeth replacement Picture

Co to jest implant?

Sztuczny korzeń, który działa jak naturalny
Gdy brakuje zęba i jego korzenia długoterminowym rozwiązaniem dla naturalnej funkcji jest implant dentystyczny z koroną.

Implant dentystyczny to mała, ale silna śrubka wykonana z biokompatybilnych metali lub ceramiki. W znieczuleniu miejscowym umieszcza się implant, który zastępując brakujący korzeń zębowy służy jako podparcie dla nowego zęba.

Okres gojenia trwa między 6, a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osseointegracją. Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.

  1. Naturalna korona zęba.
  2. Naturalny korzeń zęba.
  3. Łącznik protetyczny.
  4. Odbudowa protetyczna, zwana koroną
  5. Implant stomatologiczny

Struktura naturalnego zęba porównana z odbudową na implancie

Tytan (czysty) jest to biokompatybilny metal, nie toksyczny, oraz dobrze tolerowany przez organizm. Ma szerokie zastosowanie w medycynie gdzie jego wysoka wytrzymałość oraz niska waga są preferowane.

Jednym z jego głównych medycznych zastosowań są właśnie implanty, które to wykonane z tytanu wykazują bardzo dobre właściwość łączenia się z żywą kością i wytrzymałości przez lata.

Roxolid®2 to przełomowy materiał firmy Straumann specjalnie opracowany do zastosowalna z implantami dentystycznymi. Jest to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan z doskonałymi właściwościami dla procesu osseintegracji – połączenie to jest unikatowe na rynku implantów dentystycznych

Ceramika to bez metalowa alternatywa dla tytanu lub implantów Roxolid®. Straumann oferuje Straumann® – PURE ceramikę. Implant w kolorze kości słoniowej wykonany z ceramiki tlenku cyrkonu.

Straumann® SLActive® 3 to klinicznie sprawdzona powierzchnia implantów zaprojektowana w celu skrócenia o połowę czasu gojenia bez zaburzenia jego przebiegu.

Hydrofilowa powierzchnia Neodent Acqua została zaprojektowana tak, aby uzyskać jak najlepszą skuteczność w najtrudniejszych przypadkach, takich jak protokoły natychmiastowe czy miękka kość.

Zredukowany czas gojenia może być osiągnięty z powierzchnią SLActive® surface.
2 Lista naukowych publikacji: www.mojnowyusmiech.pl/roxolidref   3 Lista naukowych publikacji: www.mojnowyusmiech.pl/slactiveref