Co to jest implant?
Sztuczny korzeń, który działa jak naturalny
Gdy brakuje zęba i jego korzenia długoterminowym rozwiązaniem dla naturalnej funkcji jest implant dentystyczny z koroną.
Implant dentystyczny to mała, ale silna śrubka wykonana z biokompatybilnych metali lub ceramiki. W znieczuleniu miejscowym umieszcza się implant, który zastępując brakujący korzeń zębowy służy jako podparcie dla nowego zęba.
Okres gojenia trwa między 6, a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osseointegracją. Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.

- Naturalna korona zęba.
- Naturalny korzeń zęba.
- Łącznik protetyczny.
- Odbudowa protetyczna, zwana koroną
- Implant stomatologiczny
Struktura naturalnego zęba porównana z odbudową na implancie
Tytan (czysty) jest to biokompatybilny metal, nie toksyczny, oraz dobrze tolerowany przez organizm. Ma szerokie zastosowanie w medycynie gdzie jego wysoka wytrzymałość oraz niska waga są preferowane.
Jednym z jego głównych medycznych zastosowań są właśnie implanty, które to wykonane z tytanu wykazują bardzo dobre właściwość łączenia się z żywą kością i wytrzymałości przez lata.
Roxolid®2 to przełomowy materiał firmy Straumann specjalnie opracowany do zastosowalna z implantami dentystycznymi. Jest to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan z doskonałymi właściwościami dla procesu osseintegracji – połączenie to jest unikatowe na rynku implantów dentystycznych
Ceramika to bez metalowa alternatywa dla tytanu lub implantów Roxolid®. Straumann oferuje Straumann® – PURE ceramikę. Implant w kolorze kości słoniowej wykonany z ceramiki tlenku cyrkonu.
Straumann® SLActive® 3 to klinicznie sprawdzona powierzchnia implantów zaprojektowana w celu skrócenia o połowę czasu gojenia bez zaburzenia jego przebiegu.
1 Zredukowany czas gojenia może być osiągnięty z powierzchnią SLActive® surface.
2 Lista naukowych publikacji: www.mojnowyusmiech.pl/roxolidref 3 Lista naukowych publikacji: www.mojnowyusmiech.pl/slactiveref