Inwestycja na życie

Robert S., 55, Biznesmen*

“Sztuczne zęby w wieku 55 lat? Było to dla mnie nie do wyobrażenia. Od długiego czasu miałem most w szczęce, który stopniowo się rozpadał, ponieważ coraz więcej zębów zaczynało się ruszać. Lekarz stomatolog zasugerował wyjmowaną protezę bez płyty na podniebieniu, umocowaną na czterech implantach.

Rozwiązaniem alternatywnym była proteza całkowita z pełnym podniebieniem. Gdy usunięto mi wszystkie górne zęby i nosiłem w okresie gojenia protezę tymczasową z płytą podniebienną, wszystkie moje obawy się potwierdziły: pełne podniebienie powodowało u mnie nudności, a pod protezą powstały bolesne odleżyny. Krem do mocowania protez przylegał do podniebienia, ale w rzeczywistości nie zapobiegał ruszaniu się protezy. Czułem temperaturę potraw tylko, gdy docierały do mojego gardła i nie musiałem już kupować drogich win – nie czułem za bardzo smaku.

Teraz to jak nowe życie: nie ma punktów ucisku. Znowu mogę cieszyć się jedzeniem, a moje nowe zęby są schludne i atrakcyjne.

W efekcie jestem pewniejszy siebie i czuję się komfortowo.
Moją nową protezę na implantach wyjmuję z ust jedynie w celu dokładnego wyczyszczenia. Na pierwszy rzut oka jest to spory koszt, ale jeśli popatrzę na moje nowe zęby, wiem, że będą mi służyć bardzo długo. Mam nadzieję, że okaże się to inwestycją na całe życie.”

Robert
Robert

*Opinie innych pacjentów mogą różnić się od Twoich doświadczeń z implantami. Wynik leczenia jest kwestią indywidualną i nie jest jednakowy dla każdego umieszczonego implantu oraz każdego pacjenta. Aby dowiedzieć się więcej o potencjalnych czynnikach ryzyka, skonsultuj się z lekarzem stomatologiem oraz zobacz nasz dział najczęściej zadawanych pytań.